Listopad 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Policja zbada poczucie twojego bezpieczeństwa
Rozmiar tekstu: A A A
Czy czujesz się bezpieczny w swoim miejscu zamieszkania? Czy znasz swojego dzielnicowego? Które miejsca w mieście są według ciebie najbardziej niebezpieczne? Na tego typu pytania odpowie 1000 mieszkańców Słupska. Właśnie ruszyła kolejna, trzecia już edycja policyjnych badań dotyczących poczucia bezpieczeństwa słupszczan. Mieszkańcy miasta będą mogli także ocenić pracę funkcjonariuszy policji. Wyjdzie do nich w sumie 60 ankieterów - studentów Akademii Pomorskiej. Będą pukać do drzwi losowo wybranych mieszkań przez 2 tygodnie i przepytają każdego kto się na to zgodzi.

- Każdy ankieter, który zapuka do naszych drzwi będzie miał identyfikator wydany przez Akademię Pomorską w Słupsku - mówi nadkom. Jacek Bujarski, rzecznik prasowy słupskiej policji. - Ankieterzy dysponować będą różnymi pytaniami. Inne przygotowano dla mieszkańców miasta a inne dla prowadzących działalność gospodarczą. Ale wszystkie dotyczą stanu bezpieczeństwa.

Badania zostaną zakończone na początku 2009 roku. Wyniki zostaną opracowane przez naukowców z Akademii Pomorskiej. Uzyskana z nich wiedza przyda się do wprowadzenia zmian w pracy policji. Mieszkańcy Słupska oceniając pracę Policji przyczynią się także do poprawy jej efektywności i wizerunku i jak twierdzą funkcjonariusze będzie to miało bezpośredni wpływ na jakość życia w naszym mieście.

- Dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców Słupska aby wpuścili do mieszkania każdego ankietera, który okaże identyfikator oraz ważną legitymacje studencką. Prosimy też o udzielenie odpowiedzi na zadane przez niego pytania ankietowe - dodaje rzecznik.

Jest to już trzecia edycja badań poczucia bezpieczeństwa i oceny pracy słupskiej policji. Pierwsze badania odbyły się w roku 2006. Po ubiegłorocznych okazało się, że mieszkańcy Słupska czują się coraz bezpieczniej ale niemal 80 procent mieszkańców Słupska nie zna swojego dzielnicowego. Policja mówi, że robi co może, ale dzielnicowych jest po prostu za mało, a ci którzy są mają za dużo obowiązków.

- Budujące jest to, że jest znaczący progres oceny pracy policji i oceny poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w dzień i w nocy - komentuje ubiegłoroczne wyniki insp. Krzysztof Zgłobicki, komendant słupskiej policji. - Oceny zwiększyły się o kilka procent. Polepszeniu uległy też kompetencje policjantów, ich zdolności komunikacyjne i kulturę osobistą. Wnioski płyną takie, że trzeba to kontynuować. W dalszym ciągu oczywiście dzielnicowi są nierozpoznawalni w takim stopniu w jakim jakbyśmy są tego życzyli. Wiele jest do zrobienia jeszcze w starych dzielnicach Słupska. Mieszkańcy tych rejonów czują się mniej bezpieczni niż niż mieszkańcy domków jednorodzinnych czy osiedli wielorodzinnych - dodaje komendant.

Z dotychczas przeprowadzonych badań wynika, że mieszkańcy Słupska najbardziej boją się agresywnych zaczepek (38 proc.), włamań do mieszkań (36 proc.) i samochodów (31 proc.). Lepiej oceniamy kompetencje (z 57 do 60 proc.). i kulturę policjantów (z 70 do 73 proc.). W ubiegłym roku mieszkańcy Słupska odpowiedzieli, że najbezpieczniej czują się w ciągu dnia (86,8 proc.) i w swoim miejscu zamieszkania. Wieczorem jednak ich poczucie bezpieczeństwa spada do 54 proc. Z kolei najbezpieczniejszymi rejonami miasta są osiedla domków jednorodzinnych. Najmniej odczuwali bezpieczeństwo mieszkańcy środmieścia czyli z tzw. starej zabudowy.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2008-12-04
wyświetleń:3724

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 13 Gości