Listopad 2024 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Mamy być więksi
Rozmiar tekstu: A A A
Samorząd Słupska zwróci się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o powiększenie granic miasta o 3 sołectwa Bierkowo, Strzelino oraz Włynkówko. W środę podczas specjalnie zwołanej sesji Rady Miejskiej zdecydowaną większością głosów ustalono że miasto złoży specjalny wniosek w tej sprawie.

To efekt przeprowadzonych konsultacji społecznych na terenie miasta. Konsultacje miejskie były jednak jedną wielką porażką, bo na 78 tysięcy osób uprawnionych do oddania głosu w mieście, udział w ankietach wzięło 2500 osób co stanowi zaledwie 3 proc. Z tej grupy 80 procent było za powiększeniem miasta. Konsultacje przeprowadzano również w powiecie słupskim oraz gminie Słupsk, do której należą wybrane przez miasto Słupsk solectwa.

Tymczasem w powiecie na ponad 73 tysiące osób udział w głosowaniu wzięło 1124 mieszkańców. Na pytanie "Czy jesteś za zmianą granic Powiatu Słupskiego, polegającą na wyłączeniu z granic Gminy Słupsk sołectw: Bierkowo, Strzelino oraz Włynkówko i włączeniu ich w granice Miasta Słupska", odpowiedzi „Tak” udzieliło 66 osób, co daje 5,9 proc. udzielonych odpowiedzi. Z kolei w gminie wiejskiej Słupsk aż 97 procent osób, które wzięły udział w konsultacjach, jest przeciwna przyłączeniu do Słupska. Za przyłączeniem było tylko 90 osób, co stanowi niewiele ponad 1 procent ankietowanych.Specjalne ankiety wypełniło dokładnie 6623 osoby, co daje aż 59, 3 procent wszystkich dorosłych osób w gminie Słupsk. 19 radnych było za przyjęciem uchwały. Nie obyło się jednak bez wątpliwości.

- Czy do tego pisma odniesie się również gmina Słupsk -pyta Bogusław Dobkowski radny Platformy Obywatelskiej. - Gmina stoi dobrze, nadwyżkę inwestycyjną ma większą od nas i inwestycje ma też dość duże. Żebyśmy sobie jednak tym pismem jakiegoś dołka nie wykopali.

Powiększenie miasta wzbudza ogromnie dużo emocji u każdej ze stron. Prezydent Słupska został uznany za "agresora", który chce najechać i odebrać ziemie należące do wójta. W odpowiedzi na "chcenie", które według niektórych samorządowców nie jest poparte żadnymi konkretnymi przesłankami, Mariusz Chmiel postanowił w podobny sposób odebrać miastu nieużytkowane przez nie grunty. I to nie mało, bo aż 1000 hektarów. Jednak powiększenie miasta to priorytet jego prezydenta, który nadal tłumaczy, że Słupsk jest najmniejszym powierzchniowo blisko stutysięcznym miastem w Polsce, co przekłada się na bardzo dużą gęstość zaludnienia na 1 km kwadratowy.
 
» Oryginalna treść artykułu znajduje się tutaj. «
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Kamiński
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2009-03-21
wyświetleń:4898

Copyright 2003-2024 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 10 Gości