Kwiecień 2025 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Inwestycja za 3 mln zł do poprawki
Rozmiar tekstu: A A A
Przebudowa ulicy Kopernika potrwa dłużej niż zapowiadano. Wszystko przez to, że główny wykonawca robót firma NCC Roads Polska źle wykonał pierwszy odcinek drogi. Nawierzchnia jest nierówna i jak twierdzą drogowcy wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną. Na wiosnę rozpocznie się jej ponowny remont. Pierwszą nitkę ulicy Kopernika oddano do użytku tydzień temu. Inspektor nadzoru budowlanego sprawdził jakość wykonania robót i... - Jest fatalnie - mówi Wiesław Kurtiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Słupsku. - Jestem zaskoczony jakością robót na tym odcinku. Nawierzchnia została wadliwie wykonana. NCC deklarowała jakość rzetelność, uczciwość i terminowość. Ostatecznie okazało się, że jest firmą mało wiarygodną.

Kurtiak uważa, że powodem fatalnego wykonania pierwszej części ulicy jest brak kwalifikacji pracowników NCC w Słupsku.

- Firma pracuje w oparciu o oddziały tworzone na terenie całego kraju, gdzie przejmuje firmy drogowe. W tych miejscach jakość robót jest dobra. W Słupsku oparto się ekspansji NCC więc firma korzysta z niedoświadczonych pracowników - tłumaczy dyrektor. Zarzuty odpiera kierownik budowy Grzegorz Wiedro z NCC Roads Polska.

- Nie wiem na jakiej podstawie dyrektor ZDM wypowiada się na temat fachowości naszych pracowników. To wina pogody. O tej porze nie powinno się wykonywać żadnych prac drogowych. Wadliwą nawierzchię poprawimy - obiecuje.

- Gdy wylewano nawierzchnię temperatura była odpowiednia - ripostuje Kurtiak. - Nie pozwolę na marnowanie pieniędzy podatników. Wyegzekwuję odpowiednią jakość nawet gdyby to miało przedłużyć prace.

Remont ul. Kopernika planowo ma być zakończony w maju. (Marcin Kamiński)
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:POLSKA Dziennik Bałtycki
data dodania:2005-12-08
wyświetleń:1467

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 1 Gości