Kwiecień 2025 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Dyrektorzy robią już przymiarki
Rozmiar tekstu: A A A
Mundurki uczniów szkoły katolickiej składają się z jednolitych koszul, swetrów lub pulowerów. Spodnie i buty młodzież może dobierać sama.
Fot. Sławomir Żabicki
Mundurki szkolne? Czemu nie! Wielu dyrektorów zauważa, że jednolity ubiór wprowadzi porządek w słupskich szkołach. Czteroletnie doświadczenie z mundurkami szkolnymi mają nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Słupsku. 153 wychowanków podstawówki i gimnazjum nosi niebieskie lub bordowe koszule, czarne albo granatowe pulowery oraz jednakowe krawaty w paski. - Każdy uczeń może tylko pięć razy w roku zapomnieć mundurka i przyjść do szkoły w innym stroju - zaznacza Lucyna Kwiatkowska, dyrektorka szkoły. - Wprowadzając je baliśmy się, że rodzice nie będą chcieli posyłać swoich dzieci do płatnej szkoły, w której obowiązkowe jest umundurowanie. Okazało się jednak, że właśnie to podoba się najbardziej.

Popularny "katolik" jest na razie jedyną słupską szkołą, w której są mundurki. Jednak coraz więcej dyrektorów placówek oświatowych zastanawia się nad wprowadzeniem ich u siebie.

- Żeby nie zniechęcać uczniów wymyśliliśmy, że to mogłyby być czarne lub granatowe bluzy sportowe - mówi Jolanta Wiśniewska, dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Słupsku. Mimo że obowiązek nie będzie dotyczył szkół ponadgimnazjalnych, również one rozważają wprowadzenie jednolitych akcentów w ubiorze wychowanków.

- Chcieliśmy wprowadzić nakrycia głowy wzorowane na przedwojennych czapkach studentów - dodaje Ewa Bogdanowicz, dyrektorka I LO w Słupsku. - Przeszkodą okazała się cena. Około 50 złotych za jedno nakrycie głowy.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:Marcin Prusak
Źródło:Głos Pomorza
data dodania:2006-12-13
wyświetleń:2952

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 15 Gości