Kwiecień 2025 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Autobusy Nord Express wspierają turystyczny rozwój regionu
Rozmiar tekstu: A A A
Pierwszy raz w historii Wybrzeża Słowińskiego komunikacja autobusowa dociera do Czołpina. Także nigdy wcześniej turyści wypoczywający w Poddąbiu, Rowach czy Łebie nie mieli tak dogodnych połączeń z Klukami, Słupskiem i Ustką. Tego lata słupski przewoźnik prywatny Nord Express wprowadził szereg udogodnień, które poprawiły ofertę komunikacyjną dla osób urlopujących nad Bałtykiem.

To już trzecie wakacje, w czasie których Nord Express stara się spełnić letnie oczekiwania wczasowiczów i mieszkańców Pomorza. Połączenia autobusowe zapewniają linie sezonowe 111 (Ustka-Poddąbie-Rowy-Kluki-Łeba) oraz 112 (Słupsk – Poddąbie i Rowy). Turyści mają do dyspozycji również linie całoroczne ze Słupska do Ustki, Smołdzina czy Dębnicy Kaszubskiej.

Autobusy jadące z Ustki do Łeby (i z powrotem) zajeżdżają tego lata nie tylko do Kluk, ale także do Czołpina, Rowów i Poddąbia. Nowe połączenia z plażami i kurortami zyskały również mniejsze miejscowości turystyczne, które leżą dalej od morza – takie jak Machowinko, Objazda czy Smołdziński Las. Rozkład jazdy pozwala pasażerom na wygodne przemieszczanie się pomiędzy letniskami oraz atrakcjami regionu.

Wakacyjne linie sezonowe Nord Express: 111 i 112 funkcjonują od początku lipca do 2 września 2007.

Letnią ofertę Nord Express uzupełnia lina 100 pomiędzy Słupskiem i Ustką oraz nocna N100 na tej samej trasie w weekendowe noce. Autobusy linii 102 i 103 docierają natomiast do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi i Szlaku Najstarszych Elektrowni Wodnych w Europie. Linia 104 ułatwia komunikację ze Słupskiem wczasowiczom urlopującym w pobliżu Gardny, Retowa czy Smołdzina.

Dla turystów przygotowano także letnią ofertę BILETÓW Z PRZESIADKAMI. Przykładowo dzięki liniom 111, 101 i 105 podróź z Łeby do Słupska (z przesiadką w Główczycach) zajmie niecałą godzinę i jest to najszybszy przejazd z oferowanych przez przewoźników autobusowych na tej trasie.

Rozkłady jazdy, ulotki oraz schematy połączeń umieszczono są wielu punktach miejscowości letniskowych Wybrzeża Słowińskiego. Turyści i mieszkańcy mogą zaplanować zwiedzanie w ośrodkach i punktach informacji turystycznej oraz w Biurze Obsługi Klienta Nord Express. Na przystankach czekają na pasażerów czytelne rozkłady jazdy i schematy przebiegu linii.

Linia 111 z dwóch stron dociera na wydmy w Słowińskim Parku Narodowym oraz łączy wszystkie kurorty słupskiej części Pomorza. Autobusy 111 do końca wakacji startują z Rąbki, ale pozwalają także turystom wypoczywającym w Łebie i okolicy odwiedzić Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach, muzeum przyrodnicze w Smołdzinie czy latarnię i wydmy w Czołpinie. Dalej 111 Nord Express wczasowicze dojadą do Gardny, Rowów, Poddąbią i Ustki. Działa to również w drugą stronę: turyści nocujący w rejonie Ustki i Rowów mają możliwość dojazdu do skansenu, wydm i Łeby.

Linia 112 ułatwia wypoczywającym w Rowach, Poddąbiu i okolicy dojazd do Słupska. Mieszkańcom tego miasta pozwala natomiast na wypoczynek na plażach w obu tych letniskach. Autobusami Nord Express podróżują także wczasowicze, którzy pieszo plażą odwiedzają sąsiednie miejscowości.

„Nasze połączenia wakacyjne są odpowiedzią na postulaty wczasowiczów oraz uwagi przedstawicieli branży turystycznej z Wybrzeża Słowińskiego. Wspieramy rozwój turystyki w powiatach: słupskim i lęborskim dlatego co roku staramy się rozszerzać ofertę komunikacji autobusowej dla osób wypoczywających w naszym regionie” - mówi Piotr Rachwalski, prezes Nord Express ze Słupska. W jego opinii tego lata połączenia autobusowe pozwalają turystom na bardzo dogodne przemieszczanie się po okolicy.

„Linie sezonowe cieszą się także dużą popularnością wśród mieszkańców Pomorza. Naszymi pasażerami są osoby pracujących na rzecz turystów chociażby w lokalach gastronomicznych, sklepach czy pensjonatach” - dodaje Rachwalski.
 
 

Informacje na temat artykułu:
autor:ms
Źródło:eSłupsk
data dodania:2007-07-18
wyświetleń:2864

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 5 Gości