Styczeń 2025 »
PnWtŚrCzPtSoNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
  Pb 95
  ON
  Lpg
 
  USD
  EUR
  CHF
 
Google
Baza firm
Wiadomości
Ogłoszenia
Nieruchomości
Motoryzacja
Menu Online
   
Kategoria: Aktualności
Klasa policyjna Ustka
Rozmiar tekstu: A A A
Służba w Policji, postępowanie w sprawach o wykroczenia oraz przypadki i zasady użycia broni palnej – to niektóre z tematów zajęć, jakie od września realizowane będą w Zespole Szkół Technicznych w Ustce. Będzie to już drugi rok szkolny, w którym uczniowie wybranych klas poznawać będą specyfikę funkcjonowania i służbę w Policji. Realizacja "Wybranych zagadnień bezpieczeństwa publicznego" realizowana jest na mocy porozumienia z 23 maja 2005 roku, zawartego pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych w Ustce, Komendą Miejską Policji w Słupsku oraz słupską Szkołą Policji. Program realizowany jest w cyklu trzyletnim, a więc tyle czasu, ile trwa nauka w szkole. Prowadzone zajęcia mają nie tylko teoretyczny charakter. Uczniowie gościli już między innymi w usteckim Komisariacie Policji, w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku, w pracowniach Szkoły Policji a także w laboratoriach Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W pierwszym roku nauki uczniowie poznają między innymi historię Policji, obowiązki i uprawnienia funkcjonariuszy a także praktyczne elementy policyjnej służby. W klasach II-gich mowa jest o szeroko pojętym bezpieczeństwie obywateli, międzynarodowej współpracy Policji Polskiej oraz środkach przymusu bezpośredniego. Ostatni rok nauki to wybrane zagadnienia z Prawa Karnego oraz specjalistyczne zajęcia sportowe. Podczas ćwiczeń młodzi ludzie uczyć się będą obrony przed chwytem za ubranie, przed kopnięciem a także obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Łącznie program zajęć przewiduje 144 godziny lekcyjne. Od września zajęcia kontynuowane będą w dwóch klasach II-gich (klasa Technikum Mechanicznego oraz klasa Liceum Profilowanego o specjalności ekonomiczno-administracyjnej).

"Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa publicznego" to przedmiot fakultatywny, ale ocena z niego jest umieszczana na świadectwie z adnotacją "przedmiot dodatkowy". Jak informuje dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ustce Henryk Pelczar, po pierwszym roku realizacji Program zebrał pozytywne opinie zarówno wśród młodzieży jak i wśród rodziców, którzy twierdzą, że tego rodzaju zajęcia wydatnie pomagają w wychowaniu dorastającego pokolenia.

Przypomnę, że Szkoła Policji w Słupsku sprawuje także honorowy patronat nad realizacją takiego samego Programu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy placu Narutowicza w Malborku. Porozumienie w tej sprawie zawarto w styczniu tego roku.
 
 

Informacje na temat artykułu:
Źródło:eSłupsk
data dodania:2006-08-18
wyświetleń:2333

Copyright 2003-2025 by Studio Reklamy "Best Media". Wszelkie prawa zastrzeżone. Aktualnie On-Line: 28 Gości